Prawo transportowe

Obsługa prawna branży transportowej

Dzięki bogatemu doświadczeniu, jako nieliczni prawnicy w Polsce, wyspecjalizowaliśmy się w obsłudze prawnej branży transportowej. Przy bogactwie naszych wieloletnich doświadczeń nie musimy uczyć się od podstaw wiedzy na temat prawa transportowego.

Wiemy jak funkcjonują polskie i zagraniczne firmy transportowe, jak zatrudniają kierowców, jak najlepiej prowadzić procesy sądowe w tej branży. Śledzimy wszystkie ważne dla przewoźników zmiany prawa, znamy też ciekawe nowinki branżowe korzystne dla branży transportowej.

Nasi Klienci otrzymują od nas bezpłatnie ciekawe i ważne wiadomości na temat najważniejszych zmian w prawie.

Znamy się naprawdę dobrze na specyfice prowadzenia firmy przewozowej i spedycyjnej, prowadzimy liczne procesy sądowe dla oraz przeciwko przewoźnikom i firmom spedycyjnym, doradzamy jak najlepiej zatrudniać kierowców.

Udzielamy porad jak radzić sobie z problemami z kierowcami w sądach pracy, kierujemy roszczenia do zakładów ubezpieczeń, windykujemy należności i inne roszczenia. Reprezentujemy również kierowców.Publikujemy fachowe książki i artykuły na temat prawa transportowego. Nasi prawnicy są cenionymi specjalistami na konferencjach i wykładach dla przewoźników i zakładów ubezpieczeń. Nasze publikacje fachowe można znaleźć m.in. w prasie codziennej: „Rzeczpospolitej”, „Gazecie Prawnej”, „Pulsie Biznesu”, „Gazecie Podatkowej”, „Gazecie Wyborczej”, „Manager Magazine” i wielu innych. Publikujemy również w prasie fachowej dla przewoźników, np. „Spedycja Transport Logistyka”, „Transport i Spedycja”, „Truck & Business Polska”, „Miesięczniku ubezpieczeniowym” i innych.

Właściciel Kancelarii – radca prawny Robert Walczak – jest autorem książki „Międzynarodowy przewóz drogowy towarów” (Wydawnictwo CH Beck, Warszawa 2006).

f4
f5
f6